Grupa wokalna Pałacyk Michla

Grupa wokalna Pałacyk Michla, która swoją nazwę wzięła z jednej z najbardziej znanych piosenek powstania warszawskiego jest nieodłączną częścią Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej. Grupa powstała z potrzeby kultywowania pamięci o Powstaniu Warszawskim a szczególnie popularyzowania pieśni Walczącej Warszawy.

Edward F. Horoszko

Dyrygent, kompozytor i aranżer muzyki teatralnej, orkiestrowej i chóralnej. Z wykształcenia muzyk, prawnik, menadżer kultury, nauczyciel. Wywodzi się z rodziny o wielopokoleniowej tradycji ludowego muzykowania. W Filharmonii Podkarpackiej pracował na stanowisku muzyka – oboisty. Założył i prowadził, najczęściej w oparciu o swoje aranżacje (kompozycje) wiele grup artystycznych: zespoły śpiewacze, chóry, orkiestry kameralne, dęte, jazzowe, pop grupy, kapele ludowe; ma na swoim koncie również tworzenie zespołów teatralnych. Obecnie oprócz Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej i grupy wokalnej Pałacyk Michla, prowadzi również Chór Lasowiacy i jest dyrektorem artystycznym Stowarzyszenia Chóru Lasowiacy w Stalowej Woli.