Koncert “Piosenki dziecinne” Witolda Lutosławskiego / Promocja książki Ewy Woynarowskiej

15 czerwca 2018
piątek / godz. 18.00
aula PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego

W programie:

Taniec

Idzie Grześ

Ptasie plotki

Rzeczka

Bajka iskierki

Plama na podłodze

Pióreczko

Majowa nockaWykonawcy:

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I I II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli

Stalowa Orkiestra pod dyrekcją Błażeja Mokrzaka

Akompaniament:

 Monika Kuca

Przygotowanie:

Ewa Woynarowska

Iwona Barańska

Bożena Wójtowicz

Dorota Kołodziej

Magdalena Grzybowska

Piotr Szpara 

Stalową Orkiestrę założył i prowadzi Błażej Mokrzak, uczeń Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli, który w uznaniu tych osiągnięć został laureatem w kategorii Twórca – Osobowość Roku 2017 podczas Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu w Stalowej Woli.

 Po koncercie —>  Promocja książki Ewy Woynarowskiej: Festiwal niepokorny. „Młodzi Muzycy Młodemu Miastu” Stalowa Wola 1975-1980 – spotkanie poprowadzi red. Anna Skulska z programu II Polskiego Radia

Ewa Woynarowska (Sapińska) urodziła się i mieszka w Stalowej Woli. W latach 70. uczęszczała do tutejszego Liceum Ogólnokształcącego im. KEN i wtedy trafiła w orbitę działań muzycznych i artystycznych prowadzonych w ramach Festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu. Zapewne te doświadczenia nie pozostały bez wpływu na wybór dalszej drogi życiowej: wkrótce została absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i Bydgoszczy. Od 1985 uczy w stalowowolskiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II st., od 2002 r. prowadzi studio wokalne VIVO w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, od 2008 r. jest dyrygentem chóru mieszanego Gaude Vitae. Prowadzone przez nią zespoły osiągają wysoki poziom artystyczny i zdobywają nagrody na ogólnopolskich przeglądach. W 1998 r. otrzymała I Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich w Gdańsku za pracę „Festiwal Młodzi Muzycy Młodemu Miastu w Stalowej Woli”, napisaną pod opieką dyrektora artystycznego Festiwalu MMMM Krzysztofa Droby. Skróconą i przeredagowaną wersją tej pracy jest książka „Festiwal niepokorny”.

Anna Skulska, dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia. Rodzinnie związana jest z Niskiem. Absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze lata w Polskim Radiu spędziła w Redakcji Muzycznej Programu dla Zagranicy, od 20 lat związana jest z Dwójką. Od początku zajmuje się przede wszystkim publicystyką. W swoich audycjach gościła najwybitniejszych polskich muzyków, zarówno wykonawców jak i kompozytorów. Przez wiele lat prowadziła koncerty chopinowskie, także transmisje np. z Konkursów Chopinowskich czy z Festiwalu w Dusznikach-Zdroju, w muzycznych audycjach prezentowała również nagrania wybitnych wykonawców. Przygotowuje relacje z festiwali, konkursów,konferencji, debat, relacjonuje polskie życie muzyczne i działalność muzycznych instytucji.

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha