I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Mariana Berkowicza “O Dmuchawce Skojarzeń”

Stowarzyszenie Literackie “Witryna” zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Mariana Berkowicza “O Dmuchawce Skojarzeń”. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do osób przed, jak i po debiucie, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych.

Pobierz regulamin:  pdf / doc

Pobierz kartę zgłoszeniową:  pdf / doc

Prace należy nadsyłać do31 lipca 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem na kopercie: „O Dmuchawce Skojarzeń”.


Marian Berkowicz – poeta, technik, autor kilkunastu tomików wierszy. Urodził się 12 września 1935 w Lisowie koło Jasła. Debiutował w 1960 na łamach tygodnika „Nowa Wieś”. Pierwszy tomik poezji wydał w 1983. Był jednym z założycieli Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy „Gwoźnica”. Należał do najbardziej znanych i docenianych literatów w regionie. Był członkiem ZLP i SL „Witryna”. Za działalność literacką odznaczony został Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Był nestorem stalowowolskich literatów, otoczony wielkim szacunkiem i nie mniejszą sympatią. Wiersze, które pisał, wyrastały z ducha awangardy:
oszczędnie szafował słowem, uwydatniając jego niejednoznaczność i tajemniczość — tak jak niejednoznaczny i tajemniczy jest człowiek. Jego wypowiedzi na spotkaniach zapadały słuchaczom w serca: mówił powoli, z namysłem, budował swoje narracje z okruchów przeżyć, rozświetlonych wewnętrznym ciepłem i poczuciem humoru. Marian Berkowicz zmarł 20 grudnia 2012.


Strona Organizatora http://www.slwitryna.pl/
Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha