RELACJE III – jury 2018

W jury III edycji Relacji. Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych zasiądą: Lech Śliwonik / Krzysztof Czyżewski / Ziuta Zającówna

Lista spektakli, które będą oceniane w tegorocznym konkursie znajduje się TU


Lech Śliwonik

Teatrolog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, redaktor naczelny kwartalnika „SCENA”. Badacz i znawca polskiego teatru studenckiego i alternatywnego, teatru amatorskiego, teatru ludowego, teatru dla życia, polityki kulturalnej, edukacji przez teatr. Od kilkudziesięciu lat aktywny animator życia teatralnego. Autor i współautor kilkunastu  pozycji książkowych, opublikował ponad 200 szkiców i artykułów. W latach 2002–2008 rektor Akademii Teatralnej. W latach 1996–2002 oraz 2008–2010 dziekan Wydziału Wiedzy o Teatrze. Stworzył w 1987 roku studia zaoczne WOT i kierował nimi przez 10 lat. W latach 2005–2008 pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych (wcześniej przez trzy lata był zastępcą przewodniczącego KRUA). Wiceprzewodniczący Rady Szkolnictwa Artystycznego (2011–2014). Od 2016 roku przewodniczący Rady ds. Instytucji Artystycznych  przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Krzysztof Czyżewski

Praktyk idei, poeta i eseista, redaktor. Animator programów dialogu międzykulturowego w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie i innych pograniczach świata.

Współtwórca Fundacji „Pogranicze”, Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w odremontowanym dworze rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie na granicy polsko-litewskiej. Prowadzi międzynarodową latającą kawiarnię literacką „Café Europa”, która jest platformą łączącą czytanie poezji z muzyką i dyskusją. Przez wiele lat współpracował z Instytutem Społeczeństwa Otwartego w Budapeszcie jako członek rady do spraw kultury. Przewodniczący kapituły Nagrody im. Ireny Sendlerowej oraz Rady Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego. Wykładowca na wielu uczelniach na całym świecie. Jest również autorem i współautorem wielu książek.


Ziuta Zającówna (Józefa Zając-Jamróz)

Aktorka, reżyser, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, laureatka festiwali teatrów jednego aktora i małych form teatralnych (Toruń, Wrocław, Szczecin), stypendystka Polsko Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta (2007). Prowadzi Teatr Proscenium w Krakowie w ramach, którego realizuje cyklicznie autorski projekt Teatralny Hyde Park. 

 

  

PATRONI MEDIALNIMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha