Popiełuszko – Teatr Dramatyczny w Białymstoku

3 października 2018
godz. 12.00 - młodzież szkolna / seniorzy
godz. 19.00

Zapraszamy na spektakl „Popiełuszko” Teatru Dramatycznego w Białymstoku, który zagości na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury 3 października 2018.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko połączył w sobie to, co ludzkie – z tym, co boskie. Człowieczeństwo ze świętością. Ten niepozorny kapłan stał się ikoną narodu i wiary. Głosił miłość i prawdę – tylko tyle i aż tyle. I choć dziś może się to wydawać, szczególnie młodym ludziom, niewiarygodne – siła tego przekazu zagroziła tak bardzo rządzącym w Polsce komunistom, że postanowili księdza zamordować. A ponieważ żywili wobec niego i Kościoła wściekłą nienawiść, to zgotowali mu prawdziwą drogę krzyżową i śmierć w męczarniach. Chcieli go unicestwić, a tymczasem wzniecili niezwykły kult.

Spektakl Jana Nowary to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. Popiełuszko jak Chrystus składający z siebie ofiarę – na ołtarzu wiary i ojczyzny. Skromny kapłan, który okupił swoim życiem naszą wolność. Godny pamięci!

Przedstawienie powstało z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Autorzy sztuki: Konrad Szczebiot, Janina Żukiewicz, Jan Nowara
Reżyseria: Jan Nowara
Scenografia: Marek Mikulski
Wizualizacje: Maciej Mikulski
Choreografia: Tomasz Dajewski
Opracowanie muzyczne: Jan Nowara i Tomasz Dajewski

Obsada:
Danuta Bach / Jolanta Borowska / Krystyna Kacprowicz-Sokołowska
Ewa Palińska / Katarzyna Siergiej / Jolanta Skorochodzka
Jakub Lasota / Krzysztof Ławniczak / Sławomir Popławski
Marek Tyszkiewicz / Franciszek UtkoWstęp za zaproszeniami – do odbioru w Sekretariacie MDK od 18 września
tel. (15) 842 09 50 wewn. 111

godz. 12.00 (dla młodzieży szkolnej i seniorów)
oraz godz. 19.00 ORGANIZATORZY WYDARZENIA W STALOWEJ WOLI:Fotografie ze strony Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w BiałymstokuMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha