Z Chórem Kameralnym pod tropikalnym słońcem Kolumbii – Państwo Ameryki Południowej oczami Zdzisława Surowańca

27 października 2018
godz. 18.00
sala kameralna

W sobotę 27 października zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na kolejne z cyklu slajdowisko. Tym razem poznamy historię wyprawy dziennikarza „Echa Dnia” Zdzisława Surowańca z Chórem Kameralnym do Kolumbii, gdzie zespół pod dyrekcją Jerzego Augustyńskiego koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Medellin.

„Kolumbia na dziesięć dni stała się naszym domem, gdzie zobaczyliśmy zielone stoki Andów wyglądające jak rajskie ogrody zasadzone ręką Boga” – napisał dziennikarz w reportażu z podróży.

Pobyt w Ameryce Południowej był nie tylko okazją do zwiedzania niezwykłych miejsc – plantacji bananów i kawy czy też odkrywania śladów „kokainowego króla” Pablo Escobara. Pozwolił też na podziwianie zabytkowej, bajecznie pięknej architektury kolumbijskiej kojarzącej się z filmowym Zorro, największych miast – stolicy kraju Bogoty i Medellin – niegdyś światowego gniazda handlarzy narkotyków. Przede wszystkim jednak stał się okazją do poznania kolumbijskiej kultury i wspaniałych ludzi, którzy mimo tragicznej przeszłości związanej z walkami karteli narkotykowych, zachowali w sobie radość i przyjazne nastawienia do świata.

Spotkanie uatrakcyjni niespodzianka!

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha