„Tak widzę muzykę” – wernisaż wystawy II edycji konkursu plastycznego dla uczniów stalowowolskich szkół

październik - listopad 2018
Galeria TŁO

II Festiwal im. Janiny Garści jest świętem muzyki szczególnej, bo mającej na uwadze słuchaczy młodych, których pragniemy pozyskać dla Muzyki. Muzyka to sztuka, która istnieje w symbiozie z innymi dziełami, a nawet je inspiruje. Inspiracje te są zresztą obopólne. Kierując się tą ideą włączamy w świat festiwalowych dźwięków obraz, poezję i taniec.

Katalog, który przedstawiamy jest wynikiem połączenia muzyki z plastyką. Tutaj inspiracją dla młodych twórców były utwory Patronki Festiwal i „Karnawał Zwierząt” C. Saint-Seans’a. Dziękuję serdecznie uczniom i nauczycielom za udział w Konkursie, za to, że można zachwycić się muzyką i tak ją „widzieć”. (…)

Magdalena Pamuła
Prezes Fundacji „Amadeusz”

Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy plastycznej „Tak widzę muzykę” oraz wręczenie nagród laureatom konkursu w piątek 19 października o godz. 18.00 w Galerii TŁO.