Listopadowe Seanse Pod Palmą w Kinie WRZOS

każdy wtorek
mała sala Kina WRZOS

Seanse Pod Palmą o propozycja kina alternatywnego ciesząca się dużym powodzeniem widzów od chwili jej debiutu jesienią 2007 roku. Początkowo, starając się o zgodność z nazwą, były to pokazy filmów egzotycznych (w tym produkcji z Bollywood), które adresowane do studentów i młodzieży szkolnej, miały wnosić odrobinę słońca i radości w długie jesienno-zimowe wieczory. Z czasem program wtorkowych projekcji o godzinie 20 ewoluował w kierunku kina klasycznego oraz filmów ambitnych. Od 2011 roku organizowane są pokazy w ramach Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych – Short Waves. Od początku swojej działalności „Seans pod Palmą” tworzy wizerunek kina otwartego na propozycje widza.

Atrakcyjne ceny biletów: 10 zł – bilety normalne, 5 zł – bilety ulgowe: przysługują uczniom, studentom, rencistom, emerytom, osobom bezrobotnym

Seanse odbywają się w każdy wtorek o godz. 20.00 w małej sali Kina WRZOS.

6 listopada 2018
Najlepsze polskie 30′ (vol 3)
Polskie krótkie metraże

O polskich krótkich metrażach jest coraz głośniej! Z każdym miesiącem przybywa nagród na najważniejszych festiwalach na całym świecie, a publiczność udowodniła, że chętnie ogląda krótkie produkcje na dużym ekranie.

Krótkie metraże z III zestawu po raz kolejny udowodnią, że czasem nawet mniej niż 30 minut wystarczy, żeby opowiedzieć historię, która zostanie z nami na zawsze!

13 listopada 2018
Donbas
reż. Siergiej Łoźnica

Siergiej Łoźnica w najnowszym fabularnym filmie “Donbas” w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Noworosja – państwo-widmo, rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki – Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat – często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film, podzielony na 13 segmentów, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi. “Donbas” to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie post-prawdy i fake-newsów, o każdym z nas.

20 listopada 2018
Ostatni Górale
reż. Filip Luft

Film przedstawia portrety kilku polskich górali, którzy wykonują te same zawody i dzielą te same pasje, które zajmowały ich przodków na przestrzeni minionych kilku stuleci. Ludzi, których charakter kształtuje się w konfrontacji z naturą – niedostępnymi górami, zmianami pogody i zwierzętami. Wysokie szczyty Tatr stają się czymś więcej niż tylko niemym obserwatorem naszych bohaterów.

Czy kultura podhalańskich górali jest równie trwała jak otaczające ich góry? A może to ostatnia chwila, żeby zarejestrować ją wśród gór, a nie tylko w muzeum sztuki ludowej?

27 listopada 2018
McQueen
reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.