Podwieczorek przy fortepianie

9 listopada 2018
godz. 18.00
sala widowiskowa

Zespół Appassionato Piano Duo współtworzony jest przez Klarę Kraj i Dominikę Grzybacz – studentki studiów magisterskich w klasie fortepianu dr hab. Piotra Machnika oraz w klasie kameralistyki fortepianowej dr hab. Bartłomieja Kominka w krakowskiej Akademii Muzycznej. Od października 2015 roku instrumentalistki stanowią duet fortepianowy. Są laureatkami kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Mimo krótkiego okresu współpracy mają na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć, m.in. wykonanie Koncertu podwójnego d-moll Francisa Poulenca podczas Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” w Krakowie, Koncertu podwójnego Es- dur KV 365 W. A. Mozarta z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, a także koncertów fortepianowych W. A. Mozarta i J. S. Bacha z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Symfoników Zamojskich działającej przy Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Z ważnych osiągnięć Appassionato Piano Duo należy wymienić także występ podczas Festiwalu „Siedem nurtów” w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie z okazji 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich, recitale na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”, „Krakowskiej Jesieni Muzycznej”, a także podczas „Nocy Muzeów” odbywającej się w Willi „Atma” w Zakopanem.

Duet brał udział w imprezie towarzyszącej LXXII Międzynarodowemu Festiwalowi Pianistycznemu im. F. Chopina w Dusznikach-Zdroju wykonując recitale solowo-kameralne w ogrodach Polanicy-Zdrój. Zespół odniósł również sukcesy konkursowe: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie – Łomiankach, dwie pierwsze nagrody otrzymane podczas „Roma International Piano Competition” w Rzymie w kategoriach: „fortepian na cztery ręce” (2016) oraz „duet na dwa fortepiany” (2017), a także I miejsce (drugiego nie przyznano) podczas „Antonio Salieri International Young Musicians Competition” w Legnago (Włochy).Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha