Mobilny System Powiadamiania już w Stalowej Woli

Dołącz do bezpłatnego systemu informacji lokalnej, który działa już w kilkuset gminach i miastach na terenie całej Polski. Za pomocą systemu samorządy oraz jednostki podległe przekazują na bieżąco informacje o sprawach wpływających na komfort życia mieszkańców. System pozwala na komunikację trzema kanałami: SMS-em, E-mailem lub przez aplikację Blisko. Wystarczy wejść na stronę https://www.sisms.pl/, wpisać Stalowa Wola i zarejestrować się.

W ostatnim czasie w Stalowej Woli wystartował bezpłatny Mobilny System Informacji dla mieszkańców. Zawiera on aplikację mobilną skierowaną do mieszkańców Stalowej Woli, system powiadamiania SMS w przypadku użytkowników posiadających starsze modele telefonów oraz kanał e-mail do odbioru stacjonarnego i mobilnego.

– Mobilny system powiadamiania wpływa na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Stalowej Woli, gdyż w szybki i przystępny sposób możemy poinformować każdego, kto zarejestruje się w systemie, o nadchodzących zagrożeniach, np. atmosferycznych. Jest to również idealna forma komunikowania i zapraszania mieszkańców na zbliżające się wydarzenia organizowane na terenie Miasta Stalowej Woli. System umożliwia także komunikację dwustronną, użytkownik może skontaktować się z Urzędem, wysyłając wiadomość za pomocą aplikacji Blisko – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Aplikacja mobilna Blisko obsługuje trzy platformy: Android, iOS, Windows Mobile. Użytkownik ma możliwość pobrania aplikacji z platform: Google Play, App Store czy Windows Store. Wystarczy wpisać słowo „Blisko”. Następnie wybrać interesującą miejscowość i nadawców, od których chcemy otrzymywać informacje i to wszystko. W Stalowej Woli nadawcami są: Miasto Stalowa Wola, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Regionalne. Można również wybrać nadawców ogólnych: Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wyłączenia prądu, jakość powietrza, child alert oraz alergie – komunikaty pyłkowe.

Kanał SMS jest alternatywą dla starszych modelów telefonów. Nadawca może wysyłać krótkie wiadomości tekstowe, które odbieramy na wszystkich typach telefonów komórkowych. SMS ma spore ograniczenia tekstowe, jednak jest najszybsza formą ostrzegania lub powiadamiania o najważniejszych sprawach.

Kanał e-mail służy do odbioru stacjonarnego i mobilnego. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą instalować w telefonie aplikacji BLISKO, ale chcą otrzymywać pełne informacje wraz z grafikami.

Jak korzystać z systemu SISMS?

Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość

Sprawdź z jakich kanałów komunikacji korzystają nadawcy (Aplikacja Blisko, SMS, E-mail)
Jeśli masz smartfona pobierz bezpłatną aplikację BLISKO
Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości SMS lub E-mail, zarejestruj się przez formularz on-line
Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują
W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacjiMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha