Zaczytany Dom Kultury

Miło nam poinformować, że Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli został zakwalifikowany do udziału w projekcie „Zaczytany Dom Kultury”. Na stronie Narodowego Centrum Kultury – organizatora – można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat akcji oraz wynikami konkursu: WYNIKI, INFORMACJE O PROJEKCIE.

Zapraszamy do korzystania z publikacji przekazanych przez Narodowe Centrum Kultury. Są one dostępne w „Miejscu Spotkań – Dmowskiego 11” w biblioteczce, a konkretnie na półce oznaczonej nazwą programu.

Pakiet książek i płyt CD, które otrzymaliśmy od NCK

KSIĄŻKI:

1. Ewangelia odrzuconego. Szkice w 90. rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza – praca zbiorowa, red. nauk. Józef Maria Ruszar.

2. Fausteria (powieść antyhagiograficzna) – Wojciech Szyda.

3. Fedra czyli o etyce uczuć w tragediach Eurypidesa, Seneki i Racine’a – Małgorzata Budzowska.

4. Jam jest waść – Roman Ćwiękała, Dawid Samulski.

5. Lekturnik – Grzegorz Janusz, Ernesto Gonzales.

6. Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię? – Joanna Bednarek.

7. Lufcik na świat – Wacław Budzyński.

8. Miraż – Zbigniew Wojnarowski.

9. Oddać sprawiedliwość widzialnemu światu. Eseje o twórczości Josepha Conrada – praca zbiorowa, red. nauk. dr Paweł Panas.

10. Pióra albo sekretna historia literatury polskiej – Zbigniew Wojnarowski.

11. Polemira. Niesłusznie zapomniana – Hanna Faryna-Paszkiewicz.

12. Polska Biblioteka Widmowa. Leksykon książek zmyślonych – Paweł Dunin-Wąsowicz.

13. Przyszłość pewnej przenośni. Przyczynek do pytania o historię sztuki – Piotr Graczyk.

14. Rzeczpospolita osobista – Bogusław Chrabota.

15. Rzeczpospolita. Obywatelskość. Wolność. Szkice o polskim pisarstwie politycznym XVI wieku – Krzysztof Koehler.

16. Sztuka i myśl – Piotr Kozak.

17. Totalitaryzm i trzy pytania Kantowskie – Krzysztof Okopień.

18. Uniwersytet w ruinie – Bill Readings, przeł. Samanta Stecko.

PŁYTY:

1. Sierpień – Fabryka (płyta CD).

2. 40 przebojów – Jakubik&Deriglasoff (płyta CD).

MIEJSKI DOM KULTURY W STALOWEJ WOLI
BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE