Odgłosy zanikającego świata – Kamil Radzimowski – Band – koncert

10 grudnia 2018
godz. 18.00
sala widowiskowa

Odgłosy zanikającego świata jest to projekt koncertowy w charakterze muzyki ethno – word. Tworzy go kompilacja brzmienia z pogranicza muzyki filmowej, bałkańskiej, kaukaskiej i żydowskiej oraz kompozycji własnych. Wprowadza słuchacza w brzmienie, które przenosi w klimat bliskiego wschodu.

KAMIL RADZIMOWSKI – Duduk, oud, wokal Kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Pomysłodawca projektu i kompozytor wszystkich utworów zawartych w Odgłosach zanikającego świata. Prowadzi studio nagrań „Pasja” w Warszawie. W 2010 roku zaczął rozwijać swoją pasję ucząc się gry na trzech instrumentach etnicznych, tj. Oud, i Duduk ormiański. Wydał 5 płyt solowych: Armenian Duduk część 1 i 2 o charakterze muzyki filmowej z mocnymi wpływami brzmień arabskich i ormiańskich oraz Stwórca Świata oraz Made in Heaven. Koncertował z czołowymi polskimi dyrygentami: Tadeusz Wicherek, Bohdan Jarmolowicz, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba oraz gwiazdami muzyki: Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach.

Mateusz Chmielewski urodził się 23.08.1990 r. w Blachowni Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie Muzyki oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Występuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych. Mateusz jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. zajął I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Puli (Chorwacja).

Książę – Adeb Chamoun – Aramejczyk Pochodzi z Syrii z malowniczego miasteczka Hasaka. Urodzony w muzycznej rodzinie, skąd doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat. Jego nauczycielem był brat Abdul – obecny mistrz gry na instrumentach perkusyjnych w Syrii. Adeb Chamoun gra na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich oraz latynoskich. tj riq, darabuka, tar, daf, cajon, conga, bongos, timbales. Muzykę którą gra jest w stylu jazzowym, etnicznym, arabskim, tureckim i perskim, latynoskim oraz folklor polski. Talent rozwijał w miasteczku Alipo i Damszku gdzie brał udział w festiwalach muzyki orientalnej. Dzięki temu został zauważony przez Samira Kwefati wybitnego kompozytora muzyki orientalnej i klasycznej z którym nawiązał 3 letnią współprace. W 2007 przyjechał do Polski.

10 grudnia 2018 / niedziela /
godz. 18.00
sala widowiskowa

WSTĘP WOLNYMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha