Stalowowolska Wigilia Miejska

16 grudnia 2018
Plac Piłsudskiego

W niedzielę 16 grudnia Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zaprasza na Stalowowolską Wigilię Miejską. Do tradycyjnych wydarzeń tego wieczoru należą: przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, obrzęd wigilii katolickiej, łamanie się opłatkiem, wieczerza wigilijna oraz śpiewanie kolęd.

W tym roku przygotowano również dodatkowe atrakcje, które rozpoczną się już o godz. 11.00 i potrwają do godz. 19.00. Przede wszystkim na Placu Piłsudskiego zagości żywa szopka z udziałem Maryi i Józefa, pastuszków oraz zwierząt. To wizyta specjalnych gości z Kochan, gdzie od kilku lat odbywają się legendarne już jasełka. Animatorki zaproszą do stoisk, na których będzie można własnoręcznie wykonać kartki z życzeniami na święta czy też ozdobić pierniki. A na Jarmarku Świątecznym rzemieślnicy zaproponują oryginalne prezenty, ozdoby świątecznego stołu czy też choinki.

Wieczorną część rozpocznie koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej MDK pod kierunkiem Mieczysława Parucha. Następnie ogłoszony zostanie zwycięzca w konkursie na najciekawszy list na temat „Co Miasto Stalowa wola powinno otrzymać od Świętego Mikołaja?”. Jego autor bądź autorka wspólnie z Prezydentem Miasta rozświetlą miejską choinkę.

Wśród śpiewających kolędy usłyszymy zespoły wokalne kierowane przez siostrę Ewę Kitlińską: Scholę Dziecięcą „Florianki” oraz Scholę Młodzieżową „Misericordias”, a także Grupę Kolędniczą z Jastkowic.

W tym dniu nie zabraknie też kuchni polowej, która w godz. 11.00 – 15.00 częstować będzie bigosem, a po zakończeniu Obrzędu Wigilii Katolickiej, ok. godz. 16.50, zaprosi na degustację kapusty z grochem.

 

WIGILIA MIEJSKA

16 grudnia 2018 / niedziela
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli

godz. 11.00 – 19.00

Żywa szopka

Jarmark Świąteczny

godz. 15.30

Rozstrzygnięcie konkursu na list do św. Mikołaja

Rozświetlenie miejskiej choinki

Betlejemskie Światło Pokoju

Obrzęd Wigilii Katolickiej

Dzielenie się opłatkiem

Wieczerza wigilijna

Wspólne śpiewanie kolęd
Hodowla Koników Polskich w KłyżowieMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha