Stalowa Wola z lotu ptaka

luty 2019
Galeria TŁO

Zapraszamy do Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na nową wystawę – tym razem zobaczymy zdjęcia naszego miasta wykonane “z lotu ptaka”. Autor zdjęć i właściciel fanpage’a Stalowa Wola z lotu ptaka Rafał Bieńkowski o sobie i o swojej pracy:

Przygodę z fotografią rozpocząłem w 2005 roku jako członek miejscowego klubu motoryzacyjnego. Fotografowałem i filmowałem auta sportowe i zabytkowe. Wkrótce rozpocząłem naukę w Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie pod dyrekcją Bogusława Lindy. Swoje umiejętności wykorzystywałem pracując w dwóch lokalnych telewizjach. Pracując w Telewizji Miejskiej zapoczątkowałem cykl programów „Polatamy”, które zostały przyjęte przez widzów z dużym entuzjazmem. Od pierwszego lotu dronem regularnie rozwijam markę korzystając z coraz to nowszych osiągnięć techniki. Umożliwia mi to uzyskiwanie zdjęć coraz lepszej jakości. Współpracuję z prywatnymi agencjami filmowymi, które korzystają z moich kadrów. Pierwszego profesjonalnego drona dostałem w prezencie od żony. Pierwszy dziewiczy lot zakończył się spektakularnym upadkiem z wysokości. Podczas kolejnych lotów nauczyłem się pokory pilotowania bezzałogowca. W maju 2015 roku uzyskałem Świadectwo Kwalifikacji Personelu Lotniczego wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Są to uprawnienia pozwalające na legalne poruszanie się dronem w dozwolonych miejscach. Stronę „Stalowa Wola z lotu ptaka” założyłem w 2014 roku i od tamtego czasu regularnie publikuję zdjęcia naszego miasta dając tym samym radość mieszkańcom i rodakom, którzy mogą zobaczyć swoje rodzinne strony z niecodziennej perspektywy. Nie uważam się za artystę, po prostu robię to co lubię. Wystawa jest dedykowana osobom, które nie mają możliwości oglądania zdjęć z lotu ptaka w internecie. Serdecznie zapraszam.