Podwieczorek przy fortepianie z klarnetem i sopranem

10 marca 2019 / niedziela
godz. 16.00
sala widowiskowa

Muzyka klasyczna oraz filmowa, rozrywkowa i jazzowa wypełni program pierwszego w 2019 roku Podwieczorku przy fortepianie.
Trio w składzie: Monika Kuca – fortepian, Joanna Herdzik – sopran, Janusz Turek – klarnet wykona w niedzielne popołudnie utwory: K. Kurpińskiego, G. Pucciniego,
W. A. Mozarta, F. Chopina, A. Dvořáka oraz E. Morricone, M. Lorenca, P. D’Rivery,
A. Piazzoli, H. Arlena. 24 kaprysy Niccolo Paganiniego usłyszymy w opracowaniu Benny Goodmana.

Monika Kuca – muzyk instrumentalista, akompaniator, nauczyciel PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu prof. Romany Podsadeckiej–Ostafil oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach na kierunku Wychowanie Muzyczne. Swoją wiedzę stale doskonali poprzez udział w licznych kursach, seminariach i warsztatach.
Z zamiłowania pedagog. Za osiągnięcia pedagogiczno-wychowawcze nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009). Za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Konina, z którym to miastem związana była przez okres 10 lat.
Jako akompaniator stale współpracuje z instytucjami kulturalno-oświatowymi w Stalowej Woli towarzysząc wokalistom, instrumentalistom oraz chórowi Gaude Vitae. Obecnie tworzy duet z klarnecistą – Januszem Turkiem oraz wokalistką – Joanną Herdzik. Brała również udział w wielu znaczących konkursach ogólnopolskich w charakterze akompaniatora, podczas których wielokrotnie nagradzana była tytułem najlepszego i wyróżniającego się akompaniatora.

Joanna Herdzik – absolwentka PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie śpiewu solowego prof. Renaty Johnson–Wojtowicz.
Laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Wyróżniona na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych m.in. przez dr Małgorzatę Kellis i prof. Charlesa Kellis – wykładowcę Juilliard School w Nowym Jorku oraz Beatę Raszkiewicz. Ostatnio występowała wspólnie z artystami Teatru Muzycznego w Łodzi podczas koncertu „Wieczór z operetką” w Stalowej Woli.

Janusz Turek – muzyk, instrumentalista, menadżer kultury, nauczyciel w klasie klarnetu PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli.
W roku 1984 ukończył PSM I i II stopnia w Stalowej Woli w klasie klarnetu prof. Janusza Hadały. Studia na Akademii Muzycznej w Krakowie ukończył z wyróżnieniem w 1989 roku
w klasie prof. Andrzeja Godka.
W 1984 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w zakresie nauki gry na klarnecie i saksofonie – początkowo w Tarnobrzegu – później w PSM I i II stopnia w Stalowej Woli.
W roku 2002 uzyskał dyplom menadżera kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W latach 1999 – 2003 – Dyrektor Miejskiego Domu w Stalowej Woli. Od roku 2003 prowadzi własną Agencję Artystyczną.
Bierze udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach kulturalnych: organizacji koncertów, spektakli teatralnych, widowisk operetkowo-operowych. Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu, Studiem Filmowym Gudejko w Warszawie, kabaretem Grupa MoCarta i z wieloma innymi instytucjami kultury i artystami.
Za swoją działalność został odznaczony odznaką „Zasłużony działacz Kultury” (2002), Dyplomem Ministra Kultury (2007), odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016).

Podwieczorek przy fortepianie z klarnetem i sopranem

Monika Kuca – fortepian
Joanna Herdzik – sopran
Janusz Turek – klarnet

bilety: 10 zł
rodzinny: 20 zł (maksymalnie dla 4 osób)Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha