Moniuszko poszukuje chóru! – drugi casting

9 marca 2019 / sobota
godz. 16.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Razem w Europie” we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli zaprasza na drugi casting do Chóru Jubileuszowego.

Obchodzimy Rok Moniuszkowski na pamiątkę dwusetnej rocznicy urodzin „ojca polskiej opery narodowej”. Z tej okazji rozlegają się nawoływania, by lepiej poznać twórczość Stanisława Moniuszki, gdyż skomponował on nie tylko „Straszny Dwór” i „Halkę”. W jego dorobku znajduje się ponad 300 pieśni, kilka kolejnych oper, muzyka teatralna i baletowa oraz religijna.

Pokazanie dorobku kompozytorskiego Moniuszki nie tylko z jednej oczywistej strony, wziął sobie do serca Szymon Jędruch – tenor Teatru Muzycznego w Łodzi, Ambasador Stalowej Woli. W takim też duchu zaprojektował nasze, miejskie obchody Roku Moniuszkowskiego.

Chór Jubileuszowy przygotuje Mszę łacińską Des-dur Moniuszki. Efekty pracy usłyszymy we wrześniu, w ramach Festiwalu Muzycznego w klasztorze w Rozwadowie.

Utworzenia zespołu podjęła się Aleksandra Kopp – dyrygentka prowadząca niegdyś Chór Mazowsze, ta sama która przygotowywała Joannę Kulig do wykonania „Dwóch serduszek” na ścieżkę dźwiękową „Zimnej wojny”. Każdy mieszkaniec miasta może uczestniczyć w przywracaniu honoru Moniuszce, jeśli tylko podczas przesłuchań ukaże talent śpiewaczy.
Na drugi casting zapraszamy w dniu 09.03.2019 o godzinie 16.00 do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Po castingu odbędzie się pierwsza próba utworzonego Chóru.

 

Aleksandra Kopp


Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Stalowa WolaMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha