Dziecięce Zdarzenia Teatralne

23 marca / sobota / Miejski Dom Kultury
24 marca / niedziela / Spółdzielczy Dom Kultury

WSTĘP WOLNY

Święto teatru nie może ominąć najmłodszych! Po raz kolejny, przy okazji dorosłych Zdarzeń Teatralnych, organizatorzy przygotowali program również dla małych widzów. Na Dziecięce Zdarzenia Teatralne zaprasza w sobotę 23 marca Miejski Dom Kultury, a w niedzielę 24 marca Spółdzielczy Dom Kultury. Wstęp na spektakle jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

DZIECIĘCE ZDARZENIA TEATRALNE

23 marca / sobota

Miejski Dom Kultury / ul. 1 Sierpnia 9
sala kameralna

WSTĘP WOLNY

„Niewidzialny Elf i zaczarowany medalion”

Teatr Przytulanka (Stalowa Wola)

scenografia i reżyseria: Renata Rudkowska, Janina Wań

występują: Renata Rudkowska, Maria Łojek, Danuta Kazanecka, Jerzy Augustyński, Janina Wań, Mirosława Lewandowska, Teresa Samela, Anna Curyło

„Niewidzialny Elf i zaczarowany medalion” to najnowsza bajka Teatru Lalkowego Przytulanka. Scenariusz napisały Renata Rudkowska i Janina Wań. Lalki powstały pod czujnym okiem wybitnej polskiej lalkarki i plastyczki Pauliny Kary.

W bajkowym lesie Hania i Grześ spotykają tajemnicze postacie. Poznają ich kłopoty, przeżywają wraz z nimi niezwykłą przygodę i wcale się nie dziwią, gdy leśne zwierzątka zaczynają mówić do nich  ludzkim głosem. Mali widzowie dowiedzą się z bajki, że niezależnie od tego, czy ktoś jest dzieckiem, żabą czy motylkiem, jednakowo rozumie co jest dobre, a co złe. Przekonają się też, że dużo więcej dobrego można zrobić działając razem.

„Trudna nauka”

na podst. tekstów H. Niewiadomskiej i J. Tuwima

Teatr Czwórka Plus (Stalowa Wola)

Zespół tworzą uczniowie klasy III i V PSP nr 4

opieka artystyczna: Anna Kiedrzyńska, Sylwia Świątek

24 marca / niedziela
Spółdzielczy Dom Kultury / ul. Okulickiego 32
sala widowiskowa

WSTĘP WOLNY

„Niewidzialny Elf i zaczarowany medalion”

Teatr Przytulanka (Stalowa Wola)

„Dobranockowe Babuleńki”

Teatr WidziMiSie (Stalowa Wola)

opiekunowie grupy: Agnieszka Żuchowska, Dominika Korytko

rodzice/aktorzy: Małgorzata Fila, Aleksandra Kubicz, Iwona Butryn, Katarzyna Koszyczek, Lidia Miśkiewicz, Ewa Kotuła, Maciej Trębicki, Adam Pawlak i Marcin Kotuła

Tatr stworzony przez rodziców dla dzieci – wychowanków przedszkola Chatka Misia w Stalowej Woli.

W zamku za siedmioma górami i lasami mieszkały dwie siostry nazywane przez wszystkich Dobranockowymi Babuleńkami. Owe miłe Babuleńki znały mnóstwo bajek, krótkich historyjek i wierszy które chętnie opowiadały odwiedzającym je dzieciom. Podobnie dzisiaj, tak jak każdego dnia kiedy zbliża się zmrok, Babuleńki zapalają świece i popijając ciepłą herbatę zaczynają opowiadać…