Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką

Projekt „Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką” – 18 000 zł dofinansowania z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

„Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką” to sposób współpracy z nauczycielami i uczniami, instruktorami teatralnymi i ludźmi, którym teatr, czy szerzej sztuka, są bliskie. To także powód, by się tą sztuką zainteresować, zainspirować, oswoić, czy w końcu spotkać, a przy okazji poznać z drugim człowiekiem, który ma podobne potrzeby, zainteresowania. Cykl lekcji teatralnych, zajęć z zakresu historii sztuki, wizyty w miejscach kultury związanych z poszczególnymi twórcami, spektakle w miejscach, w których teatr nie bywa lub o których rzadko pamięta. To wszystko ma na celu rozwój poszczególnych osób, którzy na co dzień nie mają możliwości korzystania z oferty dostępnej w większych miejscowościach lub tych, co nie są ośmieleni, by z niej korzystać – brakuje wiedzy, znajomości terminologii, a w końcu świadomości, że jest taka propozycja.

Nabór do Młodego GJŻ

Partnerzy projektu: