Relacje. IV Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne

Projekt „Relacje. IV Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” – 48 000 zł dofinansowania z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”.

„Relacje. IV Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” to połączenie sztuki, nauki, socjologii, psychologii i skierowaniu uwagi w stronę twórcy i odbiorcy dzieła teatralnego jako osób reprezentujących konkretne pokolenia, z różnymi doświadczeniami, potrzebami, poglądami, uniwersalnie atrakcyjnymi cechami. Festiwal ma promować spektakle teatralne przygotowywane przez amatorskie zespoły międzypokoleniowe lub poruszające zagadnienia istotne w kontekście tematu przewodniego, także być miejscem pokazującym twórczy dialog. Każdego roku nasz festiwal dookreśla temat, który ukierunkowuje dyskusję i wszystkie punkty programu – w czwartej edycji „Relacji” szczególnie interesuje nas styl późny w kulturze.

Na festiwal składa się konkurs na najlepszy spektakl międzypokoleniowy dla amatorskich zespołów teatralnych z całej Polski – w roku 2019 Komisja na podstawie nadesłanych nagrań wybierze do udziału w nim 8-10 spektakli. Ponadto co roku festiwal wieńczy Gala „Relacji”, której towarzyszy pokaz spektaklu gościnnego.

Bardzo ważnym elementem Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych są spotkania tematyczne z Jurorami, aktorami, teatrami uczestniczącymi w wydarzeniu. Wśród nich znajdujemy omówienia wszystkich spektakli konkursowych, warsztaty, dyskusje, wykłady.