Panowie, Moniuszko zaprasza do chóru!

6 kwietnia 2019
sobota / 16.30
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Razem w Europie” we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli zaprasza na casting do Chóru Jubileuszowego.

Obchodzimy Rok Moniuszkowski na pamiątkę dwusetnej rocznicy urodzin „ojca polskiej opery narodowej”. W kompozytorskim dorobku Stanisława Moniuszki znajduje się ponad 300 pieśni, opery, muzyka teatralna i baletowa oraz religijna. 

Pokazanie dorobku kompozytorskiego Moniuszki nie tylko z jednej oczywistej strony, wziął sobie do serca Szymon Jędruch – tenor Teatru Muzycznego w Łodzi, Ambasador Stalowej Woli. W takim też duchu zaprojektował nasze, miejskie obchody Roku Moniuszkowskiego.

Przypomnienie w Stalowej Woli Moniuszki, jako twórcy znakomitej muzyki religijnej, a także organisty zaplanowano poprzez wykonanie Mszy łacińskiej Des-dur na finał Festiwalu Muzycznego w Rozwadowie.

Utworzenia specjalnego chóru oraz wykonania z nim Mszy Des-dur podjęła się Aleksandra Kopp – dyrygentka prowadząca niegdyś Chór Mazowsze. Pani Aleksandra pochodzi ze Stalowej Woli i z entuzjazmem przystąpiła do działania w swoim rodzinnym mieście. Przeprowadziła nabór do Chóru Jubileuszowego, po czym okazało się, że Panie ochoczo wypełniły sopranami i altami skład zespołu, natomiast nadal brakuje męskich głosów.

Panowie, posiadacze tenorów, basów! Zapraszamy do muzycznej przygody w Chórze Jubileuszowym!

Aby wstąpić do chóru, należy przyjść na spotkanie z Panią Aleksandrą Kopp w sobotę 6 kwietnia 2019 o godzinie 16.30 do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Vivat Moniuszko!

 

 

 

 

 

 

 

 Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Razem w Europie”

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Stalowa Wola.

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha