Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli rozpoczął letni semestr zajęć

30 marca w Stalowej Woli odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego semestru Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. W zajęciach popularnonaukowych będzie uczestniczyć ponad 200 dzieci w wieku 7-12 lat z miasta oraz powiatu stalowowolskiego.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny jest cyklem zajęć popularnonaukowych organizowanych przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, a finansowanych przez Miasto Stalowa Wola  oraz Powiat Stalowowolski i wchodzące w jego skład gminy: Zaklików, Pysznicę, Radomyśl nad Sanem, Bojanów i Zaleszany.

W trakcie semestru letniego, mali studenci będą poszukiwać odpowiedzi na prawdziwie naukowe problemy: skąd płynie prąd, jak możemy zobaczyć to czego nie widać, czym jest ogień i jak możemy go rozpalić, oraz czy czeka nas przyszłość rodem z filmów science-fiction. W trakcie zajęć nie zabraknie pasjonujących eksperymentów, trudnych pytań, ale też zaskakujących odpowiedzi.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota uważa, że zajęcia organizowane lokalnie, tak jak DUT są  potrzebne – „Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, od samego powstania, cieszy się wśród dzieci mieszkających w Stalowej Woli i Powiecie Stalowowolskim dużą popularnością. Obserwujemy to z dużą satysfakcją, która mobilizuje do dalszych działań, mających na celu rozbudzanie wśród przyszłych studentów zaciekawienia nauką i techniką.”

Także dyrektor fundacji, Łukasz Szuba wierzy w celowość tego typu inicjatyw „W naszych działaniach chcemy pokazać młodym ludziom, dzieciom, że nauka może być fascynująca, że można się nią doskonale bawić i dzięki temu rozwijać swoje zainteresowania. Jednocześnie dorosłym chcemy pokazać, że warto inwestować w edukację dzieci i zaszczepiać w nich pasję już od najmłodszych lat. Dlatego od kilku lat nie ustępujemy w staraniach i organizujemy wydarzenia oraz projekty popularyzujące naukę, takie jak DUT czy Festiwal Nauki. Mocno wierzymy, że te starania nie są bezowocne, a nasza misja spełnia swoje zadania.”

Poza Stalową Wolą, zajęcia DUT odbywają się w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy i Ustrzykach Dolnych. Fundacja organizuje angażuje się również w festiwale i pikniki naukowe, jest też inicjatorem i organizatorem Festiwalu Nauki – jednej z największych imprez popularnonaukowych w regionie, której druga edycja odbyła się we wrześniu 2017.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha