Majówka w Stalowej Woli [PROGRAM]

1 - 5 maja 2019

„Majówka w Stalowej Woli” (1 – 5 maja 2019) wiosennie pęcznieje od koncertów, wydarzeń, konkursów przygotowanych przez: Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Spółdzielczy Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza, Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego. Tytuł koncertu „The Best of Stalowa Wola” (4 maja/sobota) najlepiej reprezentuje intencje organizatorów, z którymi przystąpili do przygotowywania „Majówki”.

W programie znalazły się tradycyjne wydarzenia przypisane do długiego majowego weekendu: rowerowy cross country, naukowy piknik familijny, dyktando „Gżegżółki”, konkurs „Mistrz pięknego czytania”, trzeciomajowe świętowanie w Rozwadowie, Wniebogłosy, Alejka Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych czy też ubiegłoroczny przebój – potańcówka z „Czarnymi Lwami z Przedmieścia”.

W roli crème de la crème majowego kulturalnego przekładańca znalazły się: koncert „Vivat Moniuszko!”, nadanie Marcinowi Dyjakowi tytułu Ambasadora Stalowej Woli, plenerowy spektakl teatralny czy wspomniane widowisko „The Best of Stalowa Wola”.

„Majówka w Stalowej Woli” promująca kapitał społeczny i kulturalny miasta jest propozycją stalowowolskich instytucji kultury i ich partnerów na czas dotychczas zarezerwowany na Dni Stalowej Woli. „Majówka” może stać się doskonałą okazją do prezentacji lokalnych i regionalnych talentów, grup artystycznych, a przede wszystkim być świętem tworzonym przez miejskie instytucje kultury, podmioty gospodarcze, organizacje pozarządowe.

Tym samym, trwająca od kilku lat debata społeczna na temat przeniesienia dużych koncertów na miesiące cieplejsze, doczekała się finału – gwiazdy zaprezentują się podczas wakacji.

Majówka w Stalowej Woli
1 – 5 maja 2019

1 maja

parking za HSW / ul. gen. Tadeusza Kasprzyckiego 8
10.00 – XIV Stalowowolski Rowerowy Cross Country o Puchar Prezydenta Stalowej Woli

Plac Piłsudskiego
16.00 – Mini zawody rowerowe
18.30 – XII Rowerowa Masa Krytyczna

2 maja

Park24
16.00 – 19.30 – Familijny Piknik Naukowy

MDK / sala widowiskowa
18.00 – koncert Chóru Gaude Vitae

3 maja

Aula Politechniki Rzeszowskiej / ul. Kwiatkowskiego 4
11.00 – XI Stalowowolskie Dyktando „Gżegżółki”

Dworzec PKP w Rozwadowie
15.00 – Niech się święci 3 Maja! – w programie:

– Patriotyczny przemarsz
– „Żywy obraz” wg J. Matejki
– „Tajemnice 3 Maja” – Teatr Poławiacze Pereł
– „Poloneza czas zacząć!”
– Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z Grupą Rekonstrukcyjną Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939” Jastkowice pod kier. Edwarda Horoszko

15.00 – Premierowa strefa leżakowania – Piwo Stalove
18.15 – ZPiT „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka
20.00 – Potańcówka w stylu retro – do tańca grają „Czarne Lwy z Przedmieścia”