XV Wniebogłosy z „Piosenkami na każdą okazję”

5 maja 2019
godz. 18.30
sala widowiskowa MDK

Zwykle kończy się na pierwszej zwrotce i refrenie, jeśli w śpiewającym, towarzyskim gronie nie ma kogoś, kto „pociągnie” kolejne zwrotki… I stąd zrodził się pomysł na XV (już!) „Wniebogłosy”. 5 maja zapraszamy do wspólnego śpiewania „Piosenek na każdą okazję”. Przypomnimy sobie jak to leciało, otrzymamy osobiste śpiewniki i kolejne domowe śpiewanie pójdzie nam jak z nut!

„Wniebogłosy” to stalowowolski patent na wspólne śpiewanie mieszkańców  z naszymi chórami. 5 maja „Piosenki na każdą okazję” zaśpiewamy z chórami: Mały Cantus, Cantus, Puellarum Cantus, Misericordia, Gaude Vitae, Gaudium, Solidarność, Kameralnym oraz Chórem ZPiT Lasowiacy.

XV Wniebogłosy poprowadzi Marta Saciuk–Sędzielarz – krakowska artystka kabaretowa, członkini Kabaretu Kwartet Okazjonalny. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Stalowej Woli. W 1993 roku w Miejskim Domu Kultury, pod egidą Teatru Okna i Marka Woynarowskiego, zaprezentowała się w recitalu „Popylone pienia rozhulantyny”. Śpiewała także w Chórze Kameralnym.

 

 

 


„Majówka w Stalowej Woli” (1 – 5 maja 2019) to cykl wydarzeń, podczas których prezentowany jest kulturalny, społeczny, gospodarczy potencjał naszego miasta.

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha