XII Stalowowolska Masa Krytyczna

1 maja 2019
godz. 18.30 – start
Plac Piłsudskiego

W Stalowej Woli pojedzie po raz dwunasty. Na świecie, już od prawie 30 lat, wyjeżdżają na ulice miast rowerowe masy krytyczne. W ten spektakularny sposób rowerzyści upominają się o prawo bycia pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego oraz domagają się bezpiecznej infrastruktury drogowej i wygodnych ścieżek rowerowych.

Masy krytyczne popularyzują używanie rowerów w komunikacji miejskiej i promują bezpieczne zachowania wśród cyklistów. Przypominają o widoczności na drodze oraz obowiązujących przepisach ruchu drogowego.

Jaki konkretny cel XII Stalowowolskiej Rowerowej Masy Krytycznej obrali sobie jej organizatorzy, czyli Stowarzyszenie „Rowerzyści ze stali”? Przekonamy się o tym 1 maja tuż przed startem. Wtedy to uczestnikom przedstawiony zostanie manifest, który następnie trafi do instytucji zarządzających naszą infrastrukturą drogową.

Trasa przejazdu jest pętlą, ze startem i metą na Placu Piłsudskiego, gdzie po przyjeździe zapraszamy do pamiątkowej fotografii.

1 maja 2019

godz. 17.45 – 18.25 – rejestracja uczestników, wydawanie pamiątkowych szprychówek

godz. 18.30 – start


„Majówka w Stalowej Woli” (1 – 5 maja 2019) to cykl wydarzeń, podczas których prezentowany jest kulturalny, społeczny, gospodarczy potencjał naszego miasta.

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha