Spacerkiem po Dyrektorskiej – gra miejska

2 maja 2019
godz. 16.00 – 17.00 – zapisy
Park 24

Osiedle Śródmieście w Stalowej Woli zawiera w sobie przedwojenną Dzielnicę Dyrektorską. Modernistyczne budynki przy ulicach Narutowicza, Mickiewicza, Wyszyńskiego wyróżniają się schludną harmonią brył, płynnym rytmem linii, subtelnymi detalami, a ich ściany chroni w praktycznej proporcji klinkierowy chodnik.

Ta porządna architektura obrastała przez 80 lat –a to agresywnym socrealizmem, który za wszelką cenę usiłował przesłonić ją swym cieniem, a to PRL-owskimi blokami,  aż wreszcie jej zielony środek wypełniono współczesną enklawą, starającą się płynnie wpisać  w Dyrektorską.

Jak odróżnić przedwojenną modernistyczną architekturę od sąsiadów przybyłych jej później? Jakie historie działy/dzieją się w tej murowanej scenerii?

Uroki, tajemnice stalowowolskiego Śródmieścia odkryją swe karty przed uczestnikami gry miejskiej „Spacerkiem po Dyrektorskiej”.

 


„Majówka w Stalowej Woli” (1 – 5 maja 2019) to cykl wydarzeń, podczas których prezentowany jest kulturalny, społeczny, gospodarczy potencjał naszego miasta.

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha