Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej [Lato z Radiem w Stalowej Woli]

10 sierpnia 2019
godz. 12.00 - 17.00
przed MDK

W najbliższa sobotę (10.08) dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia, w ramach wakacyjnej trasy Lata z radiem, Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej, odwiedzą Stalową Wolę.

W czasie plenerowej, dwugodzinnej audycji z Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury rozmawiać będziemy m.in. o Centralnym Okręgu Przemysłowym – największym przedsięwzięciu gospodarczym i technicznym II Rzeczpospolitej, o Stalowej Woli – mieście komiksu – wszak stąd pochodzi Grzegorz Rosiński- twórca Thorgala i o kompozytorskim pokoleniu Stalowowolskim związanym z Festiwalem Młodzi Muzycy Młodemu Miastu.  O mieście opowiedzą pochodzący stąd artyści – dyrygentka Ewa Strusińska i aktor Maciej Zakościelny, a w gronie gości znajdą się m.in. Ewa Woynarowska – autorka książki o Festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu, Marek Gruchota – dyrektor Miejskiego Domu Kultury, historyk Wojciech Chudzik, czy dziennikarz Antoni Kopyto, skoligacony ze Stanisławem Dąbkiem, pułkownikiem piechoty Wojska Polskiego, dowódcą Morskiej Brygady Obrony Narodowej i p.o. dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża podczas kampanii wrześniowej.

Audycję z plenerowego studia Dwójki na Pl. Piłsudskiego  w Stalowej Woli poprzedzą występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. Warsztaty Shaker card i haftu lasowiackiego, występ Chóru Dworskiego i Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, Zespołu Pieśni i tańca “LASOWIACY” im. Ignacego Wachowiaka i spektakl Teatru Jednej Miny. Całość dopełni konkurs z atrakcyjnymi nagrodami pt. “Dwójka na piątkę”.

Zapraszamy do Stalowej WoliMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha