MŁODY Gabinet Józefa Żmudy – NABÓR

MDK w Stalowej Woli, DK w Pysznicy i NCK „Sokół” w Nisku zapraszają młodzież w wieku 15-25 lat do zespołu kulturalno-społecznego. Nabór trwa do 10 września 2019.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

AKTYWNOŚCI:

– udział w wydarzeniach kulturalnych i recenzowanie, tworzenie relacji

– współtworzenie festiwali teatralnych (wolontariat festiwalowy)

– prowadzenie wywiadów z mieszkańcami na temat amatorskiego lokalnego ruchu teatralnego

– archiwizacja dokumentów, zdjęć związanych z lokalnymi teatrami

– tworzenie materiałów promocyjnych, informacyjnych i graficznych

DLACZEGO WARTO:

– rozwiniesz swoje kompetencje w wybranym zakresie:

* krytyka artystyczna   * dziennikarstwo   * badania społeczne

* projektowanie graficzne   * organizacja wydarzeń kulturalnych

– poznasz ciekawych ludzi

– weźmiesz udział w warsztatach tematycznych

– otrzymasz wejściówki na wydarzenia teatralne

Projekt „Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką”

Gabinet Józefa Żmudy to sposób współpracy z nauczycielami i uczniami, instruktorami teatralnymi i ludźmi, którym teatr, czy szerzej sztuka, są bliskie. To także powód, by się sztuką zainteresować,  zainspirować, a w końcu spotkać z drugim człowiekiem, który ma podobne potrzeby, zainteresowania. Cykl lekcji teatralnych, zajęć z zakresu historii sztuki, wizyty w instytucjach kultury związanych z konkretnym twórcą, spektakle w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych w powiecie stalowowolskim i niżańskim, powstanie młodzieżowego zespołu kulturalno-społecznego (MŁODEGO Gabinetu Józefa Żmudy) – te działania budują projekt „Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką”.

W Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli powstaje Gabinet Józefa Żmudy. Swoje imię miejsce to zawdzięcza reżyserowi, aktorowi i patronowi teatru amatorskiego w Stalowej Woli, który w drugiej połowie ubiegłego wieku kreował życie artystyczne, głównie teatralne, w mieście. Współcześnie nawiązujemy do sposobu pracy, szerokiego patrzenia na widza, słuchania go i rozmawiania z nim.

Zależy nam na przypominaniu o osobach, które budowały lokalne środowisko i dbały o kulturalny rozwój ludzi je tworzących. Poza wspomnianym już Józefem Żmudą, istotną rolę w sąsiadującej ze Stalową Wolą Pysznicy odegrała Maria Bourdon – pedagog, działaczka społeczna, miłośniczka teatru. Z Niska pochodzi Stanisław Chruściel – reżyser i aktor Amatorskiego Teatru Dramatycznego, nestor teatralny grający na scenie od 1919 roku.

Nisko, Stalowa Wola i Pysznica mają pewne tradycje teatralne, z których warto czerpać.

Partnerzy projektu: