Martin Labazevitch / Rafał Jezierski – recital

19 stycznia 2020 / niedziela
godz. 17.00
sala widowiskowa

Wychwalany przez krytyków w Europie, Ameryce Południowej i w Stanach Zjednoczonych za swój liryzm, intensywność gry i wirtuozerię pianista – uhonorowany tytułem Ambasadora Stalowej Woli – Martin Labazevitch wystąpi z recitalem w niedzielę 19 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
Na scenie towarzyszyć mu będzie wiolonczelista, drugi koncertmistrz orkiestry Orquesta de la Comunitat Valenciana oraz profesor wizytujący w Conservatorio Profesional de la Musica w Walencji – Rafał Jezierski.
Obaj artyści pochodzą z Polski. Urodzony w Stalowej Woli Martin Labazevitch studiował w Państwowym Konserwatorium w Odessie na Ukrainie u Anatolija Kardaszewa, po czym wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. I to właśnie tam przecięły się ścieżki artystyczne muzyków. Obaj są bowiem absolwentami tej samej uczelni – Manhattan School of Music w Nowym Jorku.
Podczas stalowowolskiego koncertu zaprezentują utwory na fortepian i wiolonczelę. Będą to Wariacje na temat słowacki Bohuslava Martinu oraz sonaty na wiolonczelę i fortepian Siergieja Prokofjewa oraz Siergieja Rachmaninowa.

Martin Labazevitch / Rafał Jezierski
recital

w programie:
Bohuslav Martinu Wariacje na temat słowacki

Siergiej Prokofjew Sonata na wiolonczelę i fortepian Op. 119 C-dur
– Andante grave
– Moderato
– Allegro, ma non troppo

Siergiej Rachmaninow Sonata na wiolonczelę i fortepian Op. 19
– Lento – Allegro moderato
– Allegro Scherzando
– Andante
– Allegro mosso

bilety:
20 zł – normalny
10 zł – ulgowy

> KUP BILET ONLINE <Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha