XII Stalowowolskie Dyktando “Gżegżółki” online

3 maja 2020
godz. 11.00
online
Facebook - fanpage MDK Stalowa Wola

Tym razem zapraszamy do napisania dyktanda, tradycyjne organizowanego w majowy weekend, tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji. Napiszemy i sprawdzimy je sami. Należy tylko usiąść przy komputerze/smartfonie, przygotować kartkę papieru i długopis, a następnie wsłuchać się w tekst dyktanda, czytanego jak zwykle przez Grzegorza Prokopa. Tekst dyktanda usłyszymy 3 maja o godz. 11.00 na FB Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
Autorką tekstu jest jak zwykle Anna Garbacz, która tuż po zakończeniu pisania, podzieli się uwagami na temat pisowni wyrazów i sformułowań użytych w dyktandzie. “Gżegżółki”, czyli ortograficzna przygoda z językiem polskim to już stalowowolski rytuał towarzyszący obchodom Święta Flagi oraz Narodowego Święta Trzeciego Maja.
Organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, a dokładnie załoga Pracowni Intermedialnej. Autorką nazwy dyktanda oraz tekstów jest Anna Garbacz. W tym roku wsparcia technicznego oraz studia nagrań udzieliła przedsięwzięciu stalowowolska Firma LedLive.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha