„Bajki lasowiackie” – KONKURS na ilustracje do animacji. #TerazLasowiacy – legendy w sieci

zgłoszenia do 26 czerwca 2020

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli kontynuuje cykl bajek lasowiackich. Legendy w sieci to pomysł na spopularyzowanie kultury tradycyjnej i dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Tym razem zapraszamy również Was do współtworzenia tego projektu.

Weź udział w konkursie i zyskaj szansę na wygranie jednej z trzech nagród o wartości 1000 zł.

Celem konkursu jest stworzenie ilustracji do wybranych podań ludowych z regionu Puszczy Sandomierskiej przez mieszkańców tego regionu.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych zamieszkałych na terenie przypisywanym Lasowiakom – dawnym mieszkańcom Puszczy Sandomierskiej. Obejmuje on dziś obszar powiatu: stalowowolskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, leżajskiego oraz kolbuszowskiego.

Zadaniem Uczestników Konkursu będzie stworzenie ilustracji do wybranego podania bądź podań lasowiackich, które później posłużą do produkcji animowanych bajek opartych na ww. podaniach.

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Kategorie / podania lasowiackie:

Cudowne ziele

O szewcu co został wróżbitą

O dwóch braciach i diabelskich sekretach

Pierwsza animacja “Bajka o Lasowiackim Sercu” powstała w Pracowni Intermedialnej MDK.

Materiały audiowizualne zostały zrealizowane w Pracowni Intermedialnej, która powstała w ramach projektu “Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”