„Bajki lasowiackie” – KONKURS na ilustracje do animacji. #TerazLasowiacy – legendy w sieci

zgłoszenia do 26 czerwca 2020

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli kontynuuje cykl bajek lasowiackich. Legendy w sieci to pomysł na spopularyzowanie kultury tradycyjnej i dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Tym razem zapraszamy również Was do współtworzenia tego projektu.

Weź udział w konkursie i zyskaj szansę na wygranie jednej z trzech nagród o wartości 1000 zł. 

Celem konkursu jest stworzenie ilustracji do wybranych podań ludowych z regionu Puszczy Sandomierskiej przez mieszkańców tego regionu.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych zamieszkałych na terenie przypisywanym Lasowiakom – dawnym mieszkańcom Puszczy Sandomierskiej. Obejmuje on dziś obszar powiatu: stalowowolskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, leżajskiego oraz kolbuszowskiego.

Zadaniem Uczestników Konkursu będzie stworzenie ilustracji do wybranego podania bądź podań lasowiackich, które później posłużą do produkcji animowanych bajek opartych na ww. podaniach.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Kategorie / podania lasowiackie:

Cudowne ziele

O szewcu co został wróżbitą

 O dwóch braciach i diabelskich sekretach 

Pierwsza animacja “Bajka o Lasowiackim Sercu” powstała w Pracowni Intermedialnej MDK.

 

  

 

Materiały audiowizualne zostały zrealizowane w Pracowni Intermedialnej, która powstała w ramach projektu “Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha