Czas na pomysł! Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020

kwiecień - listopad 2020

„Gabinet Józefa Żmudy – czas na pomysł” to projekt, który skierowany jest głównie do przedstawicieli młodego pokolenia, to szansa, by dowiedzieć się, co Was interesuje, czym chcecie podzielić się z innymi, jakich wydarzeń brakuje Wam w ofercie kulturalnej.
Od kwietnia zbieramy informacje na temat potrzeb, oczekiwań i, szerzej, uczestnictwa młodzieży w kulturze. Taką możliwość stworzył program „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020” Narodowego Centrum Kultury. Skupiliśmy się na osobach w wieku 15-25 lat i właśnie tej grupie chcemy umożliwić realizację pomysłów na wydarzenia kulturalne. Wkrótce ogłosimy szczegółowy plan naboru pomysłów na inicjatywy, a niezwykle istotną wskazówką w jego przygotowaniu są Wasze sugestie, wypowiedzi, refleksje.

Czas na poznanie ich mamy dzięki:
– ankiecie hasztagowej dla osób w wieku 15-25 lat mieszkających, uczących się lub pracujących w Stalowej Woli;
– zdjęciom z kwarantanny – na określony temat, wykonywanych przez grupę młodzieży raz w tygodniu (kwiecień-czerwiec);
– wywiadom z młodzieżą,
– wywiadom z dorosłymi pracującymi z młodzieżą.

Wasze wypowiedzi zbiera i prowadzi diagnozę:
Weronika Idzikowska – animatorka kultury, teatrolożka, badaczka partycypacji dziecięcej i młodzieżowej w projektach animacji i edukacji kulturowej; autorka książki „Wzajemność. O współpracy dzieci i dorosłych” (możesz poczytać TU) i współautorka podręcznika „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce”; pracuje w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie.

HARMONOGRAM
kwiecień-czerwiec 2020 – diagnoza uczestnictwa młodzieży w kulturze
10-31 lipca 2020 – nabór pomysłów na młodzieżowe inicjatywy kulturalne
10-31 lipca 2020 – konsultacje dla osób zainteresowanych naborem (telefoniczne, mailowe, stacjonarne – po wcześniejszym umówieniu)