Żegnamy Tadeusza Pieńkowskiego

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Tadeusza Pieńkowskiego, długoletniego artysty chórów Miejskiego Domu Kultury, przyjaciela i serdecznego kolegi.

Tadeusz urodził się w 1941 roku w Mościskach koło Lwowa. Zamiłowanie do muzyki wyniósł z domu rodzinnego. Jego Ojciec – Janusz Pieńkowski – skrzypek, altowiolista oraz saksofonista był pionierem powojennego życia muzycznego w Stalowej Woli. Występował  z orkiestrą pod dyrekcją Mariana Bieniasa, w muzycznych zespołach rozrywkowych Zakładowego Domu Kultury, a od 1956 roku Orkiestrze ZPiT Lasowiacy.

Tadeusz swoją działalność chóralną rozpoczął w 1983 roku wraz z synem Wojciechem w Chórze „Cantus” Stanisława Steczkowskiego. Uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach artystycznych z udziałem tego zespołu, m. in. wizycie u Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie, występie dla Królowej Belgii Fabioli w St. Gerard. Od 1987 roku był śpiewakiem Chóru Kameralnego, współtwórcą wszystkich jego sukcesów, uczestnikiem ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz 35 koncertowych podróży artystycznych do krajów Europy i Ameryki. Przez kilkanaście lat pełnił również funkcję inspektora zespołu. Za długoletnią działalność artystyczną i społeczną wyróżniony Złotą Odznaką oraz Złotą Odznaką z Wieńcem Laurowym Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Odznaką Honorową Zasłużony Dla Kultury Polskiej, Brązowym Krzyżem Zasługi.

Straciliśmy Przyjaciela, wyjątkowego Artystę obdarzonego piękną, kresową wrażliwością.

Społeczność Miejskiego Domu Kultury

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 18.06.2020 o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Stalowej WoliMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha