Pocztówki dźwiękowe – Warsztaty

7-9 sierpnia 2020
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
zapisy trwają do 5 sierpnia 2020

Wyślij znajomym oryginalną niespodziankę ze Stalowej Woli — pocztówkę dźwiękową! Pomożemy Ci ją przygotować podczas trzydniowych warsztatów. Rozpocznie je „łowienie” dźwięków i obrazów. Wyruszymy razem na spacer i spojrzymy na znane miejsca z innej, artystycznej perspektywy. Musimy uzbroić się jedynie w aparaty, kamery i dyktafony.
Na warsztatach będziesz miał szansę poznać podstawy montażu dźwięku, które mogą Ci się przydać także do innych projektów.

Powstałe filmy zostaną umieszczone na stronie Festiwalu i będą doskonałą wizytówką Stalowej Woli. Zajęcia poprowadzi kompozytorka i wieloletni pedagog — dr Anna Maria Huszcza.

Projekt zakłada powstanie krótkich filmów, w których nadrzędną rolę będzie pełnił dźwięk pochodzący z przestrzeni miejskiej Stalowej Woli. Projekt ten przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 13 roku życia i dorosłych. Warsztaty zostaną przeprowadzone w ciągu trzech dni:

I dzień

a) „Łowienie dźwięków”, czyli spacer dźwiękowy podczas którego uczestnicy będą nagrywać krajobraz dźwiękowy wcześniej wybranych miejsc
b) spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli: krótki wykład o podstawowych  możliwościach montażu dźwięku w programie Reaper, połączony ze zgraniem materiałów na laptopy uczestników i zainstalowaniem darmowej wersji programu

II dzień

Zajęcia w grupach 3-4
Po zajęciach praca własna uczestników, w domach.

III dzień

Zajęcia w grupach 3-4 osobowych , przygotowanie ostatecznych wersji montażu.

Jeśli ktoś nie skończy warstwy muzycznej filmu lub będzie chciał ją dopracować wówczas jest możliwość przesłania muzyki na adres mailowy prowadzącej warsztaty w późniejszym terminie.

Spacer dźwiękowy będzie filmowany przez profesjonalnego operatora kamery. Ujęcia te posłużą jako ilustracja wizualna przygotowanych pocztówek dźwiękowych.