THE SIDE – Dobre Granie Przy Fontannie

14 sierpnia 2020 / piątek
godz. 20.00
taras MDK
OBOWIĄZUJE INTERNETOWA REZERWACJA MIEJSC

Zespół zrodził się z nieskrępowanej i niczym niepohamowanej chęci twórczej pięciu zupełnie obcych sobie ludzi (nie wliczając w tę obcość Zbigniewa i Arka hostingujących tę samą krew), dla których ogniwem łączącym ich skrajnie odmienne osobowości okazała się być pasja i zamiłowanie do muzyki w wymiarze czynnym i kreatywnym, a nie tylko w roli biernego słuchacza.

Był rok 2016 kiedy to zetknęły się ze sobą, niby rozpędzone protony w wielkim zderzaczu hadronu, jazzowy świat Mariusza i rockowe zacięcie Pawła. Z tej niespodziewanej i nie do końca kontrolowanej kolizji dwóch muzycznych kręgów, w wielkich bólach, przypominających to niekomfortowe uczucie w żołądku kiedy popije się śliwki zsiadłym mlekiem, powstawać zaczęły pierwsze utwory, które wyznaczyły muzyczny kierunek zespołu – szeroko pojęty rock z elementami funky, jazzu i muzyki progresywnej. Przez kolejne dwa lata panowie dokonywali niezwykle wybrednej selekcji, by obsadzić pozostałe role w zespole. Po wielomiesięcznych przesłuchaniach do zespołu dołączył ojciec i syn, senior i junior, dojrzałość i młodzieńcza brawura (wszystko w granicach przyzwoitości i z poszanowaniem wszelakich wartości), czyli Zbigniew i Arkadiusz, którzy doskonale odnaleźli się w swoich rolach, solówkowego giganta i perkusyjnego szatana.

Casting na zaśpiewcę trwał kolejny rok, w którym to okresie przez zespół przewinęło się kilka mniej lub bardziej uzdolnionych wokalistycznie osób, uzurpujących sobie prawo do dzierżenia w dłoniach mikrofonowego berła zespołu. I tak w połowie 2018 roku za cieniutką membraną poławiacza fal dźwiękowych stanął Michał, który idealnie wpasował się w zastaną sytuację i uzupełnił brakujący element zespołu, a oprócz wydzierżawienia swojego głosu, stał się również głównym i jedynym twórcą tekstów w zespole.

Setki wypitych piw, poszarpanych i popękanych strun, zdartych do krwi palców,nieprzespanych nocy, rzuconych wulgarnych słów, przelanych litrów potu, wykrzyczanych zdań, wygranych akordów, wyśpiewanych nut… i zespół może pochwalić się dorobkiem kilkunastu własnych utworów oraz kilku niezwykle smacznie opracowanych coverów. Po blisko trzech latach garażowego grania zespół stał się na tyle ograny i pewny swoich dźwięków, że nadszedł czas na pokazanie swojej wizji współczesnej muzyki rockowej szerszemu gronu, nie zawieszając przy tym swojej twórczej i kreatywnej działalności oraz pracy nad kolejnymi numerami. Pełni nadziei, radości i szacunku, zapraszamy Was do przejścia na naszą stronę muzycznego świata, zapraszamy do posłuchania THE SIDE.

Chcąc wziąć udział w wydarzeniu musimy dokonać rezerwacji miejsc oraz zapoznać się z regulaminem wydarzeń plenerowych.

REZERWUJDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Realizacja zadania współfinansowana ze środków Gminy Stalowa WolaMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha