SKAcowani – Dobre Granie Przy Fontannie

28 sierpnia 2020 / piątek
taras MDK
OBOWIĄZUJE INTERNETOWA REZERWACJA MIEJSC

SKAcowani to ośmioosobowy zespół z Krakowa, który tworzą też osoby pochodzące ze Stalowej Woli. Powstali w 2015 r. i po 2 latach wydali swoje pierwsze EP- Demo 2017 z pięcioma autorskimi kompozycjami. Nazwa składu bywa czasem mylna, bo jak się okazuje, to chłopakom nie brakuje SKA/Reggae/Punkowej energii, którą chętnie dzielą się z publiką. Rozbudowany skład instrumentalny pozwala uzyskać bogate brzmienie, które w połączeniu z radością z grania daje ciekawe dla ucha rezultaty.

W składzie tym usłyszymy:

Gabriel Trzos – wokal

Piotr Więcław – gitara prowadząca / wokal

Sebastian Wanio – gitara solowa

Mariusz Wójcik – bas

Paweł Kupiec – perkusja

Łukasz Bandyk – trąbka

Mateusz Pytel – puzon

Łukasz Kaliński – keyboard

Pod koniec roku 2018 do sieci wrzucili 2 single , które cieszą się popularnością wśród fanów gatunku. Są to „Janosik” (cover punkowej warszawskiej kapeli Abecadło Wolnych Dzieci) i „500+”
Aktualnie pracują nad swoją pierwszą pełną płytą, którą planują wydać na jesień. Mottem przewodnim zespołu od pierwszych prób jest znane powiedzenie „Nie od razu Kraków zbudowano” (nieraz przeinaczane na „zbuntowano”). Trzymają się tego do dziś a historia zespołu tak naprawdę dopiero się tworzy…

Chcąc wziąć udział w wydarzeniu musimy dokonać rezerwacji miejsc oraz zapoznać się z regulaminem wydarzeń plenerowych.

REZERWUJ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Realizacja zadania współfinansowana ze środków Gminy Stalowa Wola