„Stefan Kaczmarz – zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej” – nowy cykl zajęć edukacyjnych

Stefan Kaczmarz i jego koledzy z Lwowskiej Szkoły Matematycznej to grono wybitnych naukowców, mających wielki wkład w rozwój nauki polskiej i światowej. Są to postaci znakomite lecz często zapomniane. Ich osiągnięcia miały wymiar międzynarodowy, współpracowali z naukowcami z całego świata, wykładali na zachodnich uniwersytetach i pomimo, iż mogli robić karierę w każdym kraju na świecie, zostali by pracować dla Polski. Uczyli, wykładali na uniwersytetach, wpływając na kształcenie kolejnych pokoleń wyedukowanych Polaków. Ich badania i odkrycia wpływały na rozwój nie tylko matematyki, ale i fizyki, biologii, chemii, ekonomii, socjologii, statystyki, logiki czy teorii gier.

Od 14 września zapraszamy Państwa do udziału w cyklu zajęć edukacyjnych „Stefan Kaczmarz – zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej”. Nasza oferta zawiera lekcję tematyczną połączoną z warsztatem oraz miejską grę terenową, które dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każda grupa może skorzystać ze wszystkich propozycji.

Tematy:

„Stefan Kaczmarz i Lwowska Szkoła Matematyczna” – lekcja + warsztat (ok. 60 min.)

„Zagadki z Wysokiego Zamku” – miejska gra terenowa (ok. 60 min.)

Przypominamy, że zajęcia w ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku) odbywają się w godzinach 9.00 -14.00. Grupy mogą liczyć maksymalnie 30 osób. Zajęcia będą odbywały się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli lub u Państwa w szkole po wcześniejszym ustaleniu szczegółów. Uczestnicy przed przystąpieniem do zajęć edukacyjnych zobowiązani są do dostarczenia zgody na wykorzystanie wizerunku oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie.

Zapraszamy do rezerwacji terminów zajęć drogą elektroniczną i telefoniczną. Kontakt w sprawie udostępnienia gry terenowej pod tym samym numerem/mailem.

Kontakt: (15) 842 09 50 wew.118 / kom. 881537977 lub j.bienko@mdkstalowawola.pl

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha