PREMIERA pierwszej animacji #TerazLasowiacy – Legendy w sieci “O dwóch braciach i diabelskich sekretach”

PREMIERA
13 września 2020
godz. 10.00

#TerazLasowiacy – Legendy w Sieci to projekt realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy Pracowni Intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Po kilku miesiącach pracy przedstawiamy Państwu pierwsze z czterech opowiadań opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

#TerazLasowiacy – Legendy w sieci
“O dwóch braciach i diabelskich sekretach”
Premiera: 13 września 2020
godz. 10.00

Tuż po premierze zaprezentujemy pierwszy z cyklu familijnych pakietów edukacyjnych, który będzie dostępny do pobrania na naszej stronie.Rozmowy po premierach Baśni lasowiackich – #TerazLasowiacy – Legendy w sieci

Zrealizowano w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha