Premiera drugiej animacji – “Cudowne Ziele” – #TerazLasowiacy – Legendy w sieci

PREMIERA online
20 września 2020
godz. 10.00

“Cudowne Ziele” – #TerazLasowiacy – Legendy w sieci to drugie z czterech opowiadań opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

#TerazLasowiacy – Legendy w Sieci to projekt realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy Pracowni Intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Po premierze drugiej animacji zapraszamy na WIDEO SPOTKANIE #2. Będzie to transmisja live rozmowy Łukasza Drewniaka z Modestem Rucińskim – Ambasadorem Stalowej Woli, lektorem oraz autorem kompozycji muzycznej do podania, opartej na oryginalnym utworze lasowiackim zaczerpniętym ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Rozmowa będzie transmitowana na facebooku w niedzielę 20 września o godz. 11.00. Zapraszamy serdecznie do zadawania pytań na czacie!
Zrealizowano w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”


Animacje, które miały już swoje premiery są dostępne na facebooku oraz na kanale youtube.
Są dostępne również w tłumaczeniu na język migowy.

Wersja w języku migowym – “O dwóch braciach i diabelskich sekretach”Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha