#TerazLasowiacy – Legendy w sieci – Cudowne ziele + pakiet edukacyjny

#TerazLasowaicy – Legendy w Sieci to projekt realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy Pracowni Intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Przedstawiamy Państwu kolejne opowiadanie opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

Jako zespół Miejskiego Domu Kultury pragniemy aby, wywodzące się z rodzimej kultury lasowiackiej podania odzyskały należne im miejsce w naszej kulturze i życiu społecznym regionu. Mamy również nadzieje, że przygotowane dla Państwa materiały zainspirują do dalszych poszukiwań w bogatym zasobie lokalnego dziedzictwa.

W wersji z tłumaczeniem na język migowy:

Z radością prezentujemy Państwu familijne pakiety edukacyjne projektu #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci. Jest to zbiór ciekawostek, zadań, łamigłówek i zabaw dla całej rodziny, który przybliży Państwu problemy i wartości zawarte w ludowych podaniach. Gwarantujemy, że zapewni on ciekawą i pożyteczną rozrywkę a przy tym pozwoli na inspirującą zabawę i poszerzanie wiedzy o regionie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy z naszymi pakietami.

FAMILIJNY PAKIET EDUKACYJNY –  CUDOWNE ZIELE

1. SŁOWNIK SYMBOLI I ALEGORII

Nowe podania odkrywają przed nami kolejne magiczne wątki. Jakie niezwykłe moce tym razem odkryją przed nami lasowiaccy bohaterowie? Przekonajcie się sami. Miłej lektury. POBIERZ

1. ZIELNIK LASOWIACKI