BAZAREK ROŚLINNY

2, 30 października 2020
6 listopada 2020 - spotkanie on-line / Facebook MDK

„Bazarek roślinny” to inicjatywa, której pomysłodawczynią i liderką jest Agata Karpińska.

Zapraszamy na trzy zielone spotkania:

• ZIELENIMY WNĘTRZA – warsztaty dla dzieci i młodzieży z przesadzania roślin doniczkowych

W trakcie warsztatów będzie prowadzona WYMIENIALNIA ROŚLINEK – możesz przynieść swoje sadzonki i wymienić się z innymi.

Jeśli chcesz, żeby przestrzeń wokół ciebie zakwitła i zazieleniła się, zapraszamy na warsztaty przesadzania roślin doniczkowych. Dowiesz się, jak zapewnić najlepsze warunki dla swoich zielonych podopiecznych. Jeśli masz, weź ze sobą rośliny na wymianę.

2 października 2020 / godz. 16:30 / taras MDK

• MAKRAMOWA WYPLATANKA – warsztaty z tworzenia kwietników

O makramie:

W języku arabskim słowo makrama oznacza ozdobę wiązaną. To starożytna technika wyplatania, dzięki której przy pomocy każdego sznurka oraz umiejętności wiązania węzłów – możemy stworzyć niezwykłe ozdoby oraz przedmioty użytkowe. Wyplatanie relaksuje, uspokaja, przynosi ogromną satysfakcję oraz wręcz nieograniczone możliwości tworzenia.

O sobie prowadząca warsztaty Sylwia Kaczmarzyk:

Od dziecka byłam artystyczną duszą. Najwięcej przyjemności sprawiało mi zawsze tworzenie „czegoś z niczego”. Jak tylko nadarzała się ku temu okazja, próbowałam swoich sił w wielu
technikach rękodzielniczych. Jednak to właśnie makrama skradła moje serce i przerodziła się w ogromną pasję.

Zaczęłam od tworzenie prostych projektów na potrzeby swoje i swoich bliskich – kwietników i małych dekoracji ściennych. Wraz z doświadczeniem pojawiły się duże prace – jak makramy i dekoracje ślubne, łapacze snów, abażury i lampiony, zazdrostki  oraz inne duże i małe makramy użytkowe.

Ogromną przyjemność sprawia mi także możliwość dzielenia się swoją pasją i wiedzą. Uwielbiam inspirować innych do współprojektowania, albo samodzielnego tworzenia swoich wymarzonych projektów.

Nawet jeśli los przyniesie zmiany w moim życiu – nie zrezygnuję z wyplatania.

30 października 2020 /godz. 17:00 / sala UTW MDK – lewe skrzydło, II piętro

Limit miejsc na warsztaty został wyczerpany. Osoby dotychczas zapisane poinformujemy mailowo lub telefonicznie o zajmowaniu miejsca na liście podstawowej lub rezerwowej.

• ŁĄKĘ TWÓRZ! – spotkanie z Maciejem Podymą – prezesem Fundacji Łąka oraz Katarzyną Januszczak – lokalną propagatorką łąk kwietnych, autorką profilu „Z drewnianej chaty”

6 listopada 2020 / godz. 17:00 / sala kameralna MDK – spotkanie on-line Facebook MDK

ZAPISZ SIĘ

Ważne zmiany przy organizacji wydarzeń w MDK w związku z COVID-19

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach MDK

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka – w przypadku osób niepełnoletnich wypełnia rodzic/opiekun prawny

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020.