Premiera ostatniej legendy: Wilk na weselu – #TerazLasowiacy – Legendy w sieci

4 października 2020 / niedziela
godz. 10.00
online

Wilk na weselu” to ostatnia z legend w projekcie #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci. Inaczej niż poprzedzające ją 3 animacje, została wykonana w technice teatru cieni w wykonaniu Janiny Wań. Legendę o wilku przeczyta dla nas Maciej Zakościelny, Ambasador Stalowej Woli.

#TerazLasowiacy – Legendy w Sieci to projekt realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy pracowni intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Po kilku miesiącach pracy przedstawiamy Państwu pierwsze z czterech opowiadań opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

Jako zespół Miejskiego Domu Kultury pragniemy aby, wywodzące się z rodzimej kultury lasowiackiej podania odzyskały należne im miejsce w naszej kulturze i życiu społecznym regionu. Mamy również nadzieje, że przygotowane dla Państwa materiały zainspirują do dalszych poszukiwań w bogatym zasobie lokalnego dziedzictwa.


Poprzednie animacje: 

 

 Zrealizowano w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha