Warsztaty filmowe w Pracowni Intermedialnej

zmiana terminu: 22, 23, 24 października 2020
zapisy online

Rozpoczynamy warsztaty filmowe w Pracowni Intermedialnej! Cykl spotkań teoretycznych i praktycznych ma na celu przeszkolenie działającej już ekipy oraz wyłonienie pasjonatów-wolontariuszy, którzy chcieliby nabyć lub zwiększyć umiejętności w tej dziedzinie i realizować swoją pasję w nowocześnie wyposażonej pracowni razem z jej zespołem. Ilość miejsc jest ograniczona.

Uważasz, że to właśnie Ty powinieneś dołączyć do zespołu? Wypełnij formularz rejestracyjny* i uzasadnij, dlaczego powinniśmy wybrać Cię do 10-osobowego zespołu filmowego. Warsztaty są przeznaczone dla osób od 14 roku życia.

* ilość miejsc jest ograniczona, po wysłaniu zgłoszenia uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji lub dopisania do listy rezerwowej

Na całość szkolenia składa się:

1 spotkanie w formie prelekcji – 150 minut + przerwa

2 spotkania warsztatowe – 150minut + przerwa

1 spotkanie w formie seansu z omówieniem i dyskusją – 150 minut lub 60 minut online

1 weekendowe plenerowe spotkanie warsztatowe 300 minut + dwie przerwy

1 tutorial online 120 minut

1. Wprowadzenie do technik i języka filmu dokumentalnego i fabularnego (22 października 2020 / czwartek/ godz. 18.00)
  • Producent, reżyser, operator, dźwiękowiec, montażysta i inni…
  • Rodzaje planów filmowych
  • Psychologia obrazu
  • Metody realizacji nagrań dźwięku
  • Ćwiczenie – Tonacja, tempo, rytm, słowo, reakcja… pojęcia abstrakcyjne
  1. Technika filmowa – zasady i dobre praktyki podczas realizacji nagrań (23 października 2020 / piątek / godz. 18.00)
  • Metody pracy z kamerą, ujęcia specjalne i realizacje wielokamerowe
  • Nagrywanie dźwięku na planie i w plenerze
  • Ćwiczenia praktyczne z kamerą
  • Organizacja produkcji w pigułce
  • Praca ze scenariuszem, interpretacja materiału
  • Ćwiczenie praktyczne – samodzielne; omówienie zasad
  1. Montaż wideo – podejście dziennikarskie a podejście filmowe (24 października 2020 / sobota / godz. 10.00)
  • Przykłady motywacji w montażu filmowym
  • Techniki montażu materiału dziennikarskiego
  • Ćwiczenie – Praca z programem montażowym
  1. Pokaz fragmentów filmowych z omówieniem – inspiracje (24 października 2020 / sobota / godz. 18.00)
  • Fragmenty filmów dokumentalnych
  • Fragmenty filmów fabularnych
  • Dyskusja i ćwiczenie planowania
  1. Realizacja nagrań – plenerowe spotkanie weekendowe (termin do ustalenia podczas warsztatów)
  1. Montaż – opracowanie materiałów – tutorial online (120minut)

Ważne zmiany przy organizacji wydarzeń w MDK w związku z COVID-19

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach MDK

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka – w przypadku osób niepełnoletnich wypełnia rodzic/opiekun prawny

RODO – klauzula informacyjna

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.