Żegnamy Danutę Steczkowską

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Danuty Steczkowskiej, wspaniałej nauczycielki muzyki, wyjątkowej kobiety, mamy dziewięciorga dzieci wraz z którymi wniosła ogromny wkład w życie muzyczne Stalowej Woli i kraju. 

Była długoletnią współpracowniczką MDK.  Tu wraz  z mężem Stanisławem  stworzyli i  od 1978 r. wspólnie realizowali unikalny wówczas w skali kraju program edukacyjny “Klasy Chóralne”, mający ogromny wpływ na umuzykalnienie dzieci  w Stalowej Woli a przede wszystkim stanowiący podstawę działalności chóru chłopięco-męskiego ” Cantus”.  

Zachwycała nas wszystkich ciepłem, skromnością, wielką wrażliwością i matczyną serdecznością okazywaną dzieciom, zarówno swoim jak i tym, które przez wiele lat uczyła miłości do muzyki.

Doświadczaliśmy wielokrotnie niebywałej gościnności  i  magicznej atmosfery wyjątkowego, stworzonego przez Nią, przepełnionego muzyką i rodzinnym ciepłem domu. 

“Można odejść na zawsze, by stale być blisko” – napisał  kiedyś ks. Jan Twardowski. Serdeczna pamięć o naszej kochanej Danucie będzie trwała w sercach nas najbliższych oraz wszystkich uczniów, których obdarowała cząstką siebie.

Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Społeczność  Miejskiego Domu Kultury w Stalowej WoliMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha