Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020 – podsumowanie

Miejski Dom Kultury w 2020 roku realizował projekt „Gabinet Józefa Żmudy – czas na pomysł”, w ramach którego udało się przeprowadzić następujące działania:

1) przeprowadzenie diagnozy uczestnictwa młodych ludzi w kulturze

Raport z badań on-line w Stalowej Woli – POBIERZ

2) nabór pomysłów na młodzieżowe inicjatywy kulturalne – spotkania informacyjne, konsultacje

3) wybór 5 inicjatyw kulturalnych do realizacji

4) wydarzenia w ramach inicjatywy „Bazarek roślinny” (pomysłodawca: Agata Karpińska):

„ZIELENIMY WNĘTRZA” – warsztaty dla dzieci i młodzieży z przesadzania roślin doniczkowych

„MAKRAMOWA WYPLATANKA” – warsztaty z tworzenia kwietników

„ŁĄKĘ TWÓRZ!” – spotkanie on-line z Maciejem Podymą – prezesem Fundacji Łąka oraz Katarzyną Januszczak – lokalną propagatorką łąk kwietnych, autorką profilu „Z drewnianej chaty”

5) inicjatywa „Czas na teatr! Warsztaty teatralne doskonalące ruch sceniczny, dykcję oraz umiejętność improwizacji” (pomysłodawcy: Alan Bulec, Julia Kaczkowska, Alicja Myśliwiec)

6) aktywności w ramach inicjatywy „Stalowy FOTO-BREAK” (pomysłodawcy: Kamil Żurawski, Aleksander Bieńko):

Warsztaty średniozaawansowane dla grupy Stalowy Break

FOTOGRAFIA TAŃCA – konkurs

Nauka breakdance on-line. Podstawy – FILM: https://www.facebook.com/mdkstalowawola/videos/856850938439619/

„Podróż po fotografii tańca – MINIPORADNIK tworzenia fotografii tanecznej” – POBIERZ

7) spotkania w ramach inicjatywy „WZORZYSTE SOBOTY – warsztaty z haftowania” (pomysłodawcy: Łukasz Imos, Magdalena Komsa, Jarosław Mastalerczyk, Izabela Rogala)

Bloki tematyczne (realizowane na wszystkich spotkaniach):
Stylowe torby inspirowane sztuką – haft płaski
Przypinkowe wariacje – haft krzyżykowy
Torby z akcentem ludowym – haft lasowiacki

8) wydarzenia w inicjatywie „Zamyślona Stalowa Wola – spotkania filozoficzne” (pomysłodawcy: Łukasz Imos, Magdalena Komsa, Jarosław Mastalerczyk, Izabela Rogala):

„Stworzenie świata: filozofia i fizyka” – spotkanie z Piotrek Koskiem twórca popularnonaukowego kanału YouTube „Astrofaza”

„W głowie się nie mieści – czyli jak przeżywać to, czego nie można wytrzymać” – spotkanie prowadziła Anna Sokal – pedagożką, interwentką kryzysową, animatorką, psychoedukatorką.

„Argumentowanie czy manipulowanie – sztuka prowadzenia dyskusji” – spotkanie z dr. Pawłem Balcerakiem z Zakładu Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020.