„Wszystko płynie” – wystawa malarstwa w Galerii TŁO

Galeria TŁO / Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
wystawa dostępna od 26 lutego 2021 (piątek)

DANUTA GAWEŁ

„WSZYSTKO PŁYNIE”

WYSTAWA MALARSTWA

LUTY – MARZEC 2021

Panta rhei kai ouden menei. (Wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo.)

Heraklit z Efezu

Danuta Gaweł

Jest absolwentką Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie pod kierunkiem profesora Andrzeja Bednarczyka.

Eksponuje obrazy na wystawach w naszym kraju. Lubi utrwalać w swoich pracach koloryt polskiego krajobrazu, w szczególności rzeki.

„Maluję z pasją – intuicyjnie, bez zapatrzenia we współczesne tendencje i modę. Tak jak każdy, jestem wtopiona w społeczność, gdzie są odpływy i przypływy. Na wszelkie zawirowania w świecie reaguję bez paniki. Uważam, że warto zapatrzeć się na przyrodę, która również cierpi, ale nie wymusza od człowieka niczego, co byłoby dla Niego zniewoleniem. Wszystko się zmienia obok nas i w nas. Mając świadomość tego, jest znacznie lżej, kiedy obserwuje się ruch w przyrodzie.”

„WSZYSTKO PŁYNIE”

DANUTA GAWEŁ

MALARSTWO

Galeria TŁO / Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli