Startuje Klaster Lasowiacki

20 i 21 kwietnia 2021 r. w wersji online odbyły się seminaria inicjujące powołanie Klastra Lasowiackiego. Pomysł na to przedsięwzięcie ujęty został w projekcie „Przebudowa i wykonanie prac
konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego”, dofinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego
Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, realizowanym przez MDK w Stalowej Woli.

Podczas seminariów przybliżono rolę i znaczenie naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz przedstawiono koncepcję klasteringu – zalety, szanse, ale i zagrożenia wynikające z podjęcia takiej inicjatywy.

W dwudniowych seminariach uczestniczyło 50 przedstawicieli z różnych podmiotów: administracji, kultury, biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, jednostek naukowych z terenu regionu lasowiackiego.

Podczas seminariów uczestnicy podzielili się swoim doświadczeniem w działaniach związanych z upowszechnianiem lokalnego dziedzictwa kulturowego, oczekiwaniami oraz obawami względem
inicjatywy klastrowej. Wielu uczestników zadeklarowało swoją gotowość do współpracy. Seminaria były wstępem do dalszych działań związanych z rozwojem inicjatywy klastrowej opartej na lasowiackim dziedzictwie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w seminariach. Entuzjazm, chęć do działania i moc lasowiackiego serca dała o sobie znać. Jednocześnie bardzo zachęcamy wszystkich zainteresowanych udziałem w tworzeniu Klastra Lasowiackiego do przyłączania się do inicjatywy. Wszelkie informacje odnośnie tego przedsięwzięcia będą zamieszczane na stronie: www.mdkstalowawola.pl.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości, sugestie zapraszamy do kontaktu: klasterlasowiacki@gmail.com