Meble i obrazy z niezwykłymi historiami

15 maja 2021
godz. 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00
Miejski Dom Kultury

Liczne przedmioty zgromadzone przez blisko 70-letnią działalność Miejskiego Domu Kultury tworzą unikalną kolekcję dzieł sztuki oraz sentymentalnych pamiątek. Podczas „Nocy Muzeów” z tejże kolekcji udostępnione zostaną: obraz „Chance in game for two” Ryszarda Winiarskiego, rysunek Grzegorza Rosińskiego oraz zabytkowe meble z 1931 roku, w które wyposażony jest Gabinet Żmudy.

Tegoroczna edycja „Nocy Muzeów” w MDK będzie też sentymentalnym spacerem po jego wnętrzach oraz ostatnią okazją do obejrzenia sali widowiskowej przed jej generalnym remontem. Zwiedzający będą mogli dokonać pożegnalnego powstania ze słynnych trzaskających foteli.

Zapraszamy do zwiedzenia naszej wyjątkowej, jednodniowej galerii. Zwiedzanie będzie możliwe o każdej pełnej godzinie (17.00, 18.00, 19.00 i 20.00) w grupach do 15 osób.

Harmonogram Nocy Muzeów w Stalowej Woli znajdziecie na stronie organizatora:

www.muzeum.stalowawola.pl