Jerzy Trojan (1949 – 2021)

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 maja 2021 roku odszedł od nas Jerzy Trojan, długoletni artysta Chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Od ponad pięćdziesięciu lat swoim śpiewem czarował publiczność Stalowej Woli, ale nie tylko. W swojej długiej, śpiewaczej historii występował bowiem w licznych salach koncertowych – nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach Europy, a także w Kanadzie oraz USA. Przede wszystkim występował jako chórzysta, ale też dał poznać się w roli solisty wykonując piękne polskie pieśni ludowe. Najbardziej jednak zasłynął i zapisał się w naszej pamięci jako znakomity interpretator piosenek lwowskich, w szczególności „Tylko we Lwowie” oraz „W Stryjskim Parku” w spektaklu muzycznym „Syrenka i Lew”.

Był nie tylko wspaniałym chórzystą, lecz także ciepłym, otwartym, uczynnym Człowiekiem. Żegnamy Go niepogodzeni z tym, że odszedł od nas tak wcześnie i niespodziewanie.
„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia, pogrążeni w smutku
Chór ZPiT „Lasowiacy” oraz społeczność Miejskiego Domu Kultury

Nabożeństwo pogrzebowe Jerzego Trojana odbędzie się w dniu 28 maja 2021 roku o godz. 14.00 w Kaplicy Cmentarnej w Stalowej Woli.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha