„Tango” Sławomira Mrożka – spektakl Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy

31 maja 2021 / poniedziałek
godz. 19.00
Spółdzielczy Dom Kultury / ul. gen. Okulickiego 32

 

„Tango” Sławomira Mrożka to jeden z najważniejszych utworów współczesnej dramaturgii. Utrzymany w stylistyce groteski porusza wiele kwestii, poczynając od obyczajowych, poprzez społeczne, a na politycznych kończąc. Dramat Mrożka ma wydźwięk uniwersalny. Dotyka odwiecznego zagadnienia konfliktu pokoleń, upadku moralnego współczesnego świata, genezy władzy totalitarnej. Jest krytycznym spojrzeniem na postęp.

Rozwój społeczeństw wcale nie pociąga za sobą doskonalenia moralności, wręcz przeciwnie: dawne obyczaje często traktowane są jako relikt przeszłości, a przez to nierzadko zwalczane. Największe korzyści odnoszą z tego brutalni nihiliści, dla których najważniejszą pokusą jest władza absolutna.

„Tango” pokazuje dążenie do władzy, które w świecie pozbawionym wartości i bezgranicznie tolerancyjnym okazuje się być banalnie łatwe…

Na spektakl zapraszamy już w najbliższy poniedziałek, 31 maja, na godz. 19.00 w gościnne progi Spółdzielczego Domu Kultury (ul. gen. Okulickiego 32). 

KUP BILET ONLINE <

Stacjonarnie bilety dostępne wyłącznie w Miejskim Domu Kultury: w Dziale Marketingu i Reklamy oraz kasie Kina „Wrzos” (również w weekend).

 

„Tango” 

wg Sławomira Mrożka

reżyseria: Maria Bembenek

scenografia: Lidia Biernat

występują:

Filip Miłkowski / Bartłomiej Kotwica, 

Magdalena Krawiec / Joanna Baran,

Maria Łojek,

Bogumiła Luberda,

Joanna Lubera,

Witold Kurzydło,

Tomasz Gotkowski

 

31 maja 2021 / poniedziałek

godz. 19.00

Spółdzielczy Dom Kultury / ul. gen. Okulickiego 32

bilet: 10 złMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha